Jednotka sboru dobrovolných hasičů obce Mniší

1 2 3 4 5 ... »

Jmenný seznam členů jednotky

Velitel jednotky:

Holub Svatopluk

Velitelé družstev:

Reček Jiří, Šimíček Marek, Marák Jakub

Strojníci:

Šustala Miroslav - hlavní strojník,
Kabuďa Jiří, Juřena Radim, Žabenský Petr, Babinec Ladislav, Hrabovský Martin, Hrabovský Tomáš, Marák Jakub

Hasiči:

Harabiš Aleš, Holub Štepán, Chlebek Leon, Jurečka Pavel, Harabiš Václav ml., Koliba Emil, Marák Ondřej, Černošek Tomáš, Bělík Pavel, Marák Lukáš, Špaček Pavel, Beler Zbyněk, Šablatura Zdeněk, Šablatura Miroslav ml.
Kategorie: JPO V/2 - základní početní stav členů 9 (r. 2010)

Náš sbor není vzhledem k vybavení (odpovídající JPO V) často povoláván k zásahům. Naše obec je klidná, téměř bez mimořádných událostí. Pokud pak k nějaké dojde, IBC Ostrava vyšle jednotku HZS Tatra Kopřivnice, s níž má město Kopřivnice (k němuž patříme) smlouvu, nebo JSDH Kopřivnice (JPO II) a ti to vyřeší, v případě větší události jsou povolány další jednotky včetně nás.

Mimo to členové jednotky provádějí jako pomoc občanům a formu výcviku s technikou protlačování a čistění kanálu, studní

28. 11. 2014
Jednotka vyjela krátce po půlnoci k požáru sklepa do domu č.p. 72. Po příjezdu na místo tam již byla policie ČR, naše jednotka provedla uhašení pomocí RHP - Práškový. Dále byla nápomocná veliteli zásahu HZS NJ.
...
celý článek, fotografie ...
16. 5. 2014
V pátek 16. 5. 2014 v 0:46 jednotka SDH Mniší vyjela na žádost IBC Ostrava k odstraňování překážek na silnici č.486 mezi obcemi Mniší a Hukvaldy. Na místě byl nalezen listnatý strom spadlý přes vozovku. Spadlý strom byl rozřezán pomocí motorové pil...
celý článek, fotografie ...
14. 5. 2014
Ve středu 14. 5. 2014 v 14:51 jednotka SDH Mniší vyjela na žádost IBC Ostrava k požáru leního porostu a trávy v Mniší směr Hukvaldy. Průzkumem bylo zjištěno, že se nejedná o požár, ale o nenahlášené pálení klestí. Na místo události se také dostavil...
celý článek, fotografie ...
18. 3. 2014
Ke třetímu zásahu v tomto roce byla jednotka povolaná 18.3. v 17:26 , aby pomohla záchranné zdravotní službě snést pacienta z 1.patra a naložit do vozidla ZS.
celý článek ...
Spolupráce se složkami IZS
4. 1. 2014
Jednotka byla povolána 4.ledna v 10:10 hod. operačním střediskem k pomoci snesení a naložení pacienta do vozidla záchranné služby v naší obci.

1 2 3 4 5 ... »

ZALOŽEN V ROCE 1901 - LETOS SLAVÍME 122 LET.
   Naši sponzoři:
KOVOK Elektrocentrály
Město Kopřivnice ALVE